Színezzük ki a szürke napokat!
Szitáló köd, szürkeség, a Nap sehol… Borongós a november, de ilyennek is kell lennie? Ki mondta, hogy nem csempészhetünk bele egy kis színt? Kisasztalt lepakolni, apró kezeket előkészíteni, mutatjuk, hogy színezzük ki a szürke mindennapokat!
Az alkotás öröme
A kicsik már 1-1,5 éves korukban élvezik, ha valami “nyomot hagynak”, mi pedig annak örülünk, ha ezt nem a falon vagy más, tisztíthatatlan felületen végzik. Ezért összegyűjtöttünk nektek pár csodálatos színezőt és eszközt az alkotáshoz.
Dolgos ujjacskák
Nem várhatjuk el, hogy gyermekünk pár alkalmas rajzolgatás után helyesen fogja a ceruzát vagy hogy betartsa a laphatárokat. A helyes ceruzatartás majd 5-6 éves korra alakul ki, de ennek tökélyre fejlesztését már kiskorban megalapozhatjuk. Ehhez nemcsak maga a rajz, de az apróbb játékok mozgatása, a csippentés, az ujjak együtt és külön való mozgatása is hozzájárul. Segíthetjük a folyamatot a csip-csip csóka vagy más játékos mondóka gyakori ismétlésével is.
A teljesen kiforrt ceruzahasználatot megelőzi a marokfogás, melyhez már szuper eszközöket fejlesztettek ki a játékgyártók. Később, 2 éves kor körül az ujjak használata finomodik, de érdemes még rövidebb rajzeszközt a kicsik kezébe adni, melynek vége a tenyérben végződik. Ez segíti a koordinációt és könnyebb, ugyanakkor biztosabb tartást tesz lehetővé.
A kisebb korosztálynak szóló egyik kedvencünk a Djeco vízzel színező készlete, mely nem maszatol, többször használatos és praktikus kis borítéktáskája miatt kiváló utazáshoz, éttermezéshez vagy kültéri játékhoz. A gyerekek igazi varázslatként élik meg, hogy a semmiből egy kis víz hatására csodálatos színek elevenednek meg a lapokon.
Színre színt!
Mire a ceruzatartás már kezd szabályossá válni (körülbelül 4 éves kor körül) a gyerekek már kész kis művészek lesznek. Hogy ne csak krix-kraxokat lássunk a lapon, fejleszthetjük vonalvezetésüket szebbnél szebb színezőkkel. Egyszerűen imádjuk a Moulin Roty illusztrációit és tapasztalatunk szerint a kislányok is hasonlóan éreznek, legyen szó párizsi hangulatú színezőről vagy mesés rózsababák pingálásáról.
Halmozhatjuk az élvezeteket és a színezés mellett matricákkal is tarkíthatunk egy-egy mesebeli jelenetet. Ehhez ajánljuk a tündéri rajzokat tartalmazó 20 oldalas, 160 matricával kiegészített foglalkoztató füzetet.
Ha pedig már egy fekete öves színezővel van dolgunk, szívből ajánljuk óriás színezőtekercsünket, amely amellett, hogy újra és újra szórakoztató kikapcsolódást nyújt a kis művészeknek, szobájuk falát is ízlésesen díszíti majd.
Irány a szabadba!
Imádjuk járni a természetet és a gyerekeknek sincs érdekesebb, mint felfedezni az őket körülvevő világot. Nem kell különféle programokon törnünk a fejünket, elég csak kimenni a kertbe, nyakunkba venni az erdőt. Ne szegje kedvünket egy kis ködszitálás vagy eső, egy tarka-barka esernyő is fel tudja dobni a borongós hangulatot! Gondolni se mernénk, hogy mennyi kalandot, emléket rejt egy kisgyermek számára ősszel a fák bogarászása, a termések és levelek gyűjtögetése.
Tegyük maradandóvá a közös bóklászások emlékét egy levélpréssel vagy egy különleges albummal, melybe beleragaszthatjuk kedvenc leveleinket és növényeinket, mellé pedig feljegyezhetjük kirándulásunk helyszínét, a kincsek felderítésének színes történetét. A préselés és ragasztás révén a kézfej tovább ügyesedik, hiszen az ujjacskák megtanulnak elválni a papírtól, ami az iskolakezdést hihetetlenül megkönnyíti.
Mindamellett, hogy a különféle foglalkoztatófüzetekkel, színezőkkel fejlesztjük gyermekünk koncentrációs képességét, finommotorikus mozgását, emlékeket is gyűjtünk, lelassulunk és egymásra figyelünk. Ennél színesebb dolgot pedig el sem tudunk képzelni!