INGYENES szállítás már 9.990 Ft-tól csomagpontra!   12 óráig leadott rendelésed akár még AZNAP átveheted a Boráros téren!

Mi fán terem a papírszínház?

Mi fán terem a papírszínház?

Arról már korábban is ódákat zengtünk, micsoda varázserővel bír a mese, és nem titkoltuk azt sem soha, hogy mennyire megszállottjai vagyunk a Moulin Roty mesevetítőknek, de egy igazán izgalmas mese-területet még nem érintettünk: ismeritek a papírszínházat?

Manubaba bolt

A papírszínház Japánból eredő zseniális módszer (kamishibai szóból ered: kami=papír, shibai=színház), mellyel a közönség, esetünkben gyerekek, a mesélő által a fa keretbe tett illusztrációkra összpontosítva mélyülhet el egy-egy történetben. Hogy hogy alakítjuk a meséket, már az előadó fantáziáján múlik, de a csodálatos rajzok hátoldalán a történetet megtaláljuk leírva is. Így gyakorlatilag a mesélő a fakeretbe helyezett rajzok mögött a gyerekekkel szembefordulva mesélhet, cserélheti a lapokat és alakíthatja igazi színházi élménnyé a hagyományos meseolvasást.

A kamishibai pedagógiai, foglalkoztató eszközként is nagyszerűen működik, emellett kiváló gondolatébresztő, vitaindító és a közösségi értékek remek közvetítője lehet az idősebb gyerkőcök körében. A történetek tárháza pedig tulajdonképpen végtelen, hiszen a fa keretbe meghatározott méretű lapokat csúsztathatunk, így a gyerekek által is könnyen elkészíthető egy-egy mese illusztrációja, melyet később a keretbe illesztve közösen adhatunk elő. 

A közönség több gyerkőcből is állhat, a történetet nem kell megszakítani a könyv körbeadogatásával, hiszen mindenki jól láthatja a nagy méretű lapokon a történet megelevenedését. A papírszínház igazi közösségi élmény tehát, mely által taníthatunk, szórakoztathatunk, feloldhatunk szituációkat a gyermekekben. 

A Csimota kiadó gondozásában megjelenő papírszínházi darabok számos ismerős és új történettel gazdagíthatják a könyvespolcunkat. A történetek elmeséléséhez szükségünk lesz még a sokat emlegetett fa keretre is:

“A keretnek fontos szerepe van a színházi élmény létrehozásában. Egyrészt a nézők figyelmét fókuszálja, másrészt hasonló hatásmechanizmussal működik, mint a televíziók képernyője, megragadja és megtartja a figyelmet. A keret ajtajának használatával tovább lehet fokozni az előadás színházi jellegét…”

A mese nélkülözhetetlen a gyermek egészséges személyiség fejlődése szempontjából. Általa gazdagodik fantáziája, szókincse, fejlődik a kreativitás. A mese segíti, hogy hosszabban és kitartóan tudjon valamire figyelni, abban elmélyedni. Átéli az izgalmakat, azonban mindez nem jár valós, közvetlen veszéllyel a számára. Biztonságos, meghitt minőségi időt tölthettek el együtt, és ha már a könyvespolc összes darabját kívülről fújjátok, állítsátok fel a nappaliban a saját színházatokat!

TOVÁBB A PAPÍRSZÍNHÁZ MESÉKHEZ

Ha tetszett ez a bejegyzés, és szívesen olvasnál még hasonló tartalmakat, akkor feltétlenül iratkozz fel a hírlevelünkre – ne aggódj, tőlünk csak akkor fogsz emailt kapni, ha valóban fontos mondandónk van! Ha még több Manubabára vágysz, kövess be minket Facebookon és Instagramon és TikTokon is!

Ha kérdésed lenne, keress minket bátran az Elérhetőség menüpontunk alatt található telefonszámunkon vagy email címünkön, vagy gyere el az üzletünkbe (1124 Budapest, Kiss János altábornagy u. 55, a Margaréta játszótérrel szemben), ahol kollégáink készséggel segítenek majd neked!