Legyűrjük a kórságokat!
Az őszi szezon nemcsak a vidám kirándulásokról, jókedvű tökfaragásokról és önfeledt avarban való hancúrozásokról szól. Sajnos. Bizony-bizony a hidegebb idő beköszöntével előjönnek a mindenféle kórságok, amelyektől igyekszünk megóvni a kicsiket, de van, hogy extra segítségre van szükség, főleg ha a gyermek közösségbe jár vagy a tesó az, aki mindenféle betegséget hazahozhat. Megmutatjuk mi hogyan vesszük fel a kesztyűt, és gyűrjük le a kórságokat!
Van valami a levegőben
Valami, ami éjjel összerak. Ismerős? Ha neked is az aromadiffúzor ugrott be, ne is olvass tovább, már biztosan ismered az összes többi praktikánkat! Ha viszont még nem tartozéka a gyerekszobának ez a csodás készülék, ismerd meg közelebbről! Ez az egyébként mesés designnal ellátott szerkezet nemcsak éjjeli fényként szolgálhat, de a tartályába öntött vizet és a hozzáadott illóolajat apró molekulákká porlasztva biztosítja, hogy a jótékony hatóanyagok könnyebben felszívódhassanak a tüdőbe jutva. A levegő minőségét javítva és frissességét fokozva dolgozza a kicsik szervezetét, melyhez szívből ajánljuk a légfertőtlenítő illóolaj keveréket: a 100% tisztaságú bio illóolajok a diffúzorba csepegtetve hatékonyan és hosszan tisztán tartják a levegőt. Hat hónapos kortól a Panarom speciális illóolaja a citrom-, grapefruit esszencia, levendula-, mirtusz-, niauli jótékony hatását veti be a gyerekszobák felfrissítésére.
Ezek az olajok kifejezetten ajánlottak közösségbe járó gyermek, vagy kistesó mellé, főleg, ha közös szobán osztoznak. Szóval hogy kihagyjuk az ovit? Na még mit nem!
Egymás hegyén hátán
Ugye megvan a királykisasszony és a só népmese? Mi nem hitetlenkedünk, mint a király, elhisszük, hogy a kis királykisasszony annyira szereti édesapját, mint a sót. Sőt! Mi talán még jobban odavagyunk a sóért, mint ő, főleg, ha tündéri hegyecske párnába van varrva, mint a Babymountain Sóhegyecskéi! Míg a kamillás-citromfüves sóhegyecskéje főleg az influenzás, megfázásos időszakban jön jól, ráadásul hasfájáskor nyugtatóként és görcsoldóként lép akcióba, a hársfa-citromfű kombinációja elsősorban gyulladáscsökkentő, nyákoldó hatása miatt hurutos fülgyulladás, torokfájás és köhögés esetén segíthet. Elmondható továbbá ezekről a sóhegyecskékről, hogy erős fertőtlenítő hatásuknak köszönhetően megoldást jelenthetnek a vírusos és bakteriális megbetegedések leküzdésében.
A sóhegyecskék szinte minden tünet csillapításában segíthetnek, a kérdés, hogy felmelegítve, vagy épp lehűtve kell őket alkalmazni, ez a tünetegyüttestől függ. Alhatunk rajta éjjel párna helyett, vagy alváskor elhelyezhetjük a fejünk mellé is. Babák esetében pedig egyszerűen csak tegyük a kiságyba.
Gyógyító érintés
Nincs is jobb orvosság, mint az anyai gondoskodás, ölelés, hosszú délutáni közös alvások. Az biztos, hogy ezekkel a csodálatos kencékkel még fel is gyorsíthatjuk a gyógyulás folyamatát. Leó varázsolaja a bőrbe masszírozva hat jótékonyan az immunrendszerre. Reggelente 6-6 cseppet simítsunk és masszírozzunk a mellkas és a hát bőrére 5 napon át, majd hagyjunk 2 nap szünetet. Az olaj nyugtatóan, regenerálóan hat a bőrre, mely szoros kapcsolatban áll az immunrendszerrel, így stimulálva azt. Az immáron 20 éve illóolajokkal foglalkozó Panarom márka ikonikus Bébelle balzsama pedig nem másra, mint a felsőlégúti és megfázásos panaszokra nyújthat megoldást. Gondosan válogatott összetevői révén nyákoldó és köptető hatású, melyet korhatár nélkül alkalmazhatunk a kicsiknél.