Kedvenc kooperációs játékaink
Összezárva a családdal? Játsszunk most egymásért, ne egymás ellen!
Nem tudni, meddig tart a koronavírus-járvány az egész világban és Magyarországon, ezért a Tudorka Műhellyel összefogtunk és összegyűjtöttünk néhány játékot, melyek feldobhatják az otthon, családban eltöltött idő egy részét. Összeállításunkban kedvenc kooperációs játékainkat mutatjuk be.
|
|
Olyan sok a feszültség, nehézség és félelem jelenleg az emberek életében, hogy talán mindennél fontosabb most tudatosan a jó dolgokra és a szeretetre koncentrálni. Az együttműködésen alapuló játékok lényege, hogy a játékosok nem egymás ellen, egymást legyőzve játszanak, hanem egymást segítve küzdenek egy közös célért. A gyerekek mindennapjainak sajnos része a verseny, ezeknél a játékoknál azonban az együtt játszás felemelő érzését tapasztalhatják meg szorongás és versengés nélkül. A játékosok segítik, és nem legyőzik egymást, együtt veszítenek vagy együtt nyernek. A kooperatív játékok elfogadásra, türelemre és toleranciára tanítanak. És ha már megy a játéktábla mellett, talán könnyebben fog menni az életben is!
Woolfy – A három kismalac társasjáték
Ez egy különösen szépen és ötletesen összerakott társasjáték.
A játéktábla és az összkép is nagyon gyerekbarát és hívogató lett, a mindenki által jól ismert Három kismalac meséje elevenedik meg az 5-8 éves korosztály számára. A kismalacok akkor menekülnek meg a farkastól, ha közösen felépítik a téglaházat, amit több körben, részleteiben lehet csak megépíteni. A malacokat sajnos kergeti a farkas, de szerencsére a faházban és a szalmaházban el tudnak bújni előle. Ha azonban elkapja valamelyiküket, akkor bizony bekerülnek a főzőfazékba. Még jó, hogy tüzet nem tud gyújtani alattuk és kikerülni sem lehetetlen onnan.
Izgalmas és kedves játék, melyet a nagyobb gyerekek ugyanúgy élveznek, mint a kisebbek.
|
Familou kártyajáték
A Familou 7 aranyos állatcsalád kártyából és egy 6 darabos farkas puzzle kártyából áll.
Itt nincs konkrét ellenfél, akit le kell győzni, a játék célja, hogy egymást segítve és a következő játékos lehetséges lépéseit támogatva egyesítsük a családtagokat. Ha megszakad a játék menete, akkor fel kell fordítani egy farkas kártyát, így veszélybe kerül a közös győzelem. A szerialitás (sorrendiség), számolás és logikai gondolkodás erőteljesen jelen van ebben a játékban, úgyhogy talán a kisiskolás korosztály élvezheti a leginkább (a szülők mellett).
Személy szerint azért kedvelem kifejezetten a kártyajátékokat, mert kis helyen is elférnek és rengeteg lehetőség rejlik bennük.
|
Kooperációs társasjáték – Polip
A közös horgászat otthoni élménye! A horgászjátékokban általában versenyezni kell egymással, hogy ki tud több halat kifogni.
Ennél a játéknál azonban közösen mentjük meg a halacskákat a poliptól. A tengeri állatokon két mágnes van, tehát két különböző horgászbottal lehet csak őket kihalászni, ami nem könnyű feladat egy óriási polip mellett. Együttműködést, szem-kéz koordinációt és türelmet fejlesztő játék, hiszen gyakrabban esnek vissza azok a halak, mint ahányszor kifogjuk őket.
A gyerekek kifejezetten szeretik az ügyességi játékokat, és az Octopusszal több korosztály is könnyen játszhat együtt, hiszen a nagyobbak irányítani, segíteni tudják a kisebbek mozdulatait.
|